У зв’язку з дефіцитом субвенції для оплати праці освітян столиці в розмірі 3,5 млрд грн Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України звернулася до Міністерства освіти і науки України щодо корегування Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами з метою збільшення обсягу освітньої субвенції.

У відповіді МОН України (лист від 18.03.2024 № 1/4668-24 “Про надання відповіді” вказало, що оскільки, під час війни фінансові ресурси державного бюджету є вкрай обмеженими, а пріоритетом є оборона держави, розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетам на 2024 рік здійснений з урахуванням таких вимушених тимчасових норм:

додаткові години навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо не включено до розрахунку освітньої субвенції. Тобто, навчальні плани, які використовувались при розподілі освітньої субвенції, було скорочено (аналогічна норма діяла в 2023 році);

застосовано коефіцієнт 0,89 для коригування обсягу освітньої субвенції (в 2023 році такий коефіцієнт становив 0,9);

здійснено агрегацію (об’єднання) інклюзивних класів, які включені до розрахунку, до двох учнів з особливими освітніми потребами на паралелі в межах одного ЗЗСО.

Обсяг освітньої субвенції, виділений відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», для бюджету міста Києва становить 6 352 427,7 тис. грн. Перерозподіл обсягу освітньої субвенції протягом бюджетного року за рішенням Кабінету Міністрів України може бути здійснено виключно з об’єктивних причин, які не враховані у формулі розподілу освітньої субвенції, зокрема помилково врахований контингент учнів, суттєва міграція учнів тощо.

Розподіл освітньої субвенції здійснено за єдиними підходами для всіх 1463 місцевих бюджетів України на основі фактичної кількості учнів та з урахуванням об’єктивних параметрів: розрахункового показника фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, навчального плану, заробітної плати, коригуючих коефіцієнтів.

«В умовах воєнного стану розмір нарахувань заробітної плати працівникам закладів освіти, включаючи встановлені надбавки, може розглядатися в межах фонду оплати праці, передбаченого відповідним закладам та установам освіти їх засновниками, органами місцевого самоврядування, з урахуванням всіх наявних у бюджетах територіальних громад фінансових ресурсів» – зазначає МОН України.

Джерело: Освітяни столиці

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *